pRchitect’in kurucusu Mimar, İletişimci ve Gazeteci Yasemin Şener, 1997 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1997-2000 yılları arasında Doğan Burda Dergi Grubu’nda AD art+decor dergisinde Muhabir, 2000-2004 yılları arasında ELLE dergisinde Editör, 2004-2006 yıllarında AD art+decor dergisinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Ardından tasarım ve mimarlık sektöründeki çeşitli kurumlarda İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Yasemin Şener, 2008-2012 yılları arasında EAA-Emre Arolat Architects’in Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nü üstlendi.

Gazeteci ve iletişimci olarak kariyeri boyunca mimarların, tasarımcıların ve yapı sektöründeki firmaların iletişim desteğine duydukları ihtiyacı iyi gözlemleyen ve bu alanda hizmet verecek profesyonel bir PR firmasının boşluğunu doldurmak isteyen Yasemin Şener, 2012 yılı başlarında pRchitect firmasını kurdu. Meslek yaşamı boyunca basından ve yazarlıktan hiç kopmayan Şener, 2014-2016 yılları arasında İstanbul Art News Gazetesi, Mimari ekinin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüttü.

Yasemin Şener, 45 yıldır yayın hayatına devam eden YAPI Dergisi‘nin imtiyaz haklarını 2017 yılı sonunda pRchitect çatısı altına taşıyarak, derginin Genel Yayın Yönetmenliği‘ni üstlendi.

Halen Maison Française, ELLE Decoration, Maison Française Emlak Yaşam ve Mimarlık ve Turkishtime dergilerine freelance yazılar yazmakta, çeşitli mimarlık yayınları için kitap editörlüğü yapmakta, sektörel ödül ve yarışmalarda jüri üyesi olarak görev almakta ve “Mimarlık ve İletişim” ve “Mimarlık ve Yayıncılık” konularında konferanslar vermektedir.