1989 yılından beri mesleki hayatını sürdüren, ulusal ve Rusya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya gibi ülkelerdeki uluslararası projeleri, çeşitli mimari proje yarışmalarından ödülleri ile sergilenmiş işleri bulunan Bakırküre, panel ve konferanslar gibi çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak yer almakta ve mimari proje yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2013 yılına kadar öğretim görevlisi olarak Mimari Proje dersleri vermiştir.

Kurucusu olduğu, İstanbul merkezli Bakırküre Architects’teki mimari tasarım ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra, anahtar teslim ofis çözümleri sunan disiplinlerarası bir platform olarak kurduğu Bigg’de, ofis mekanları özelindeki çalışmalarını sürdürmektedir. Bigg’in son dönemde gerçekleştirmekte olduğu işler arasında Burgan Bank, Deloitte, ING Bank, Inteltek, Roche gibi küresel şirketlerin Türkiye ofisleri bulunmaktadır.

pRchitect, Bakırküre Architects için 2016 yılı ortalarından beri stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi, sosyal medya yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri vermektedir.