pRchitect communications kurucusu Yasemin Şener‘in 4 yıl boyunca İletişim Koordinatörlüğü’nü yürüttüğü EAA-Emre Arolat Architects bünyesinde gerçekleşen “An/Moment” sergisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Emre Arolat’a verdiği “Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü”ne paralel olarak Tophane-i Amire’de düzenlendi. 7 Mart Pazartesi akşamı açılış kokteyli ile izleyicilerine kapılarını açan “An/Moment” sergisi, EAA’nın “şimdiki zaman”ından bir kesit niteliği taşıyor ve ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimlerine yer veriyordu.

Bilindik retrospektif mimarlık sergilerinin aksine henüz geçmişte kalmamış, dolayısıyla mesafe kazanılmamış, ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimin yer aldığı “An/Moment” sergisinde, EAA’nın gündemindeki projeler, konular, olaylar, kişiler; üzerinde oynama yapılmamış gerçek dökümanlarıyla yer buluyor, ofisin “yakın geçmiş zaman”a dair belleğini görünür ve içinde dolaşılabilir kılıyordu. EAA’nın 2010 yılında aldığı 18 ayrı ödül ve Ağa Han Mimarlık Ödülü içerisinden EAA’nın ödül kurumuyla ilişkisi, EAA’daki ofis yaşamı, proje sürecinde üreyen/üretilen dökümanlar, eskiz defterleri, kişisel notlar ve video kayıtları ile zenginleşen sergi, tamamlanmış bütünsel bir anlatıdan ziyade fragmanlarda oluşan yapısıyla izleyiciyi içine çekiyor ve serginin parçası haline getiriyordu.

MSGSÜ’nün 7 Mart Pazartesi gecesi Tophane-i Amire’de düzenlediği Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü töreninin ardından açılan “An/Moment” sergisi 8-25 Mart 2011 tarihleri arasında izleyicilerle buluştu ve ulusal medyadan büyük ilgi gördü.