GMW ARCHITECTS Londra’da 1949 yılında kurulmuş bir mimarlık ve iç mimarlık firmasıdır. Kurucu ortakları Gollins, Melvyn ve Ward olan firmanın 70 yıllık geçmişinde dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleştirdiği çok sayıda önemli proje bulunmaktadır.

GMW MIMARLIK Nisan 2000’de Atatürk Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali projesinin tamamlanmasını takiben, GMW Architects’in üst düzey ortaklarından Ali Evrenay Özveren’in yönetiminde kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren dünyanın çeşitli bölgelerinde 16sı tamamlanmış 18 havalimanı terminali projesi olan GMW MIMARLIK, aldığı saygın ödüller ile günümüzde sektörün önde gelen mimarlık firmalarından biridir. Firma, havalimanı projelerinin yanı sıra tren istasyonları, ofis, alışveriş ve eğlence merkezleri gibi geniş bir proje yelpazesine imza atmıştır.

Firma, yönetici direktör Ali Evrenay Özveren ile direktörler Dicle Demircioğlu ve Pınar İlki Emekçi tarafından yürütülmektedir.

Direktörler tarafından yönetilen proje ekipleri, konsept projeden uygulama projesinin sonuna kadar tüm aşamalar için gerekli yetenek ve tecrübeler göz önünde bulundurularak seçilen firma personelinin biraraya getirilmesiyle oluşturulur.  Büyük ölçekli bir ulaşım projesi veya ofis iç mimari projesi söz konusu olduğunda, herhangi bir fark gözetilmeksizin kaliteden ödün verilmeden en iyi hizmetin uluslararası proje standartlarında verilmesi amaçlanır. Tasarım yönetimi ile çok sayıda mühendis ve danışmanlardan oluşan proje ekibinin etkin koordinasyonu, firmanın güçlü özelliklerinden biridir.

GMW MIMARLIK, Avrupa’nın yirmiden fazla başkentinde yer alan mimarlık firmalarının bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa Mimarlar Birliği’nin (EAA, European Architecture Alliance) kurucu üyelerinden biridir. Belçika’dan Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Polonya, İspanya, Türkiye ve Birleşmiş Krallık’a uzanan firmalar, bir çok ülkeden müşterilerine uluslararası standartlarda tasarım hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

pRchitect, GMW Architects için 2016 sonundan bu yana stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi, sosyal medya yönetimi, web sitesi yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri vermektedir.