Serap Korkmaz Milano’da, Istituto Europeo di Design’da (IED) İç Mimari Tasarım eğitimi aldı. Mezuniyetinin ardından bitirme tezini VIAFARINI/Fondazione Arnaldo Pomodoro (FAP) Urban Artists Hotel Roelink üzerine hazırladı. Ardından Domus Academy’de otel tasarımı üzerine eğitim aldı.

Mezuniyetinin ardından Milano’daki Riccardo Giovanetti Studio ve Studio Mutti Architetti’de görev aldı. Çalışma hayatı devam ederken Scuola Politecnica di Design’da (SPD) İç Mimarlık Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Tasarımlarıyla 2013 yılında Salone Del Mobile’de seçilmiş genç tasarımcıların ürünlerine yer verilen Satellite sergisinde yer alma başarısını da gösteren Serap Korkmaz, 2014 yılında iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı alanında hizmet vermek üzere kendi ofisi SMD Studio’yu kurdu. Serap Korkmaz, çalışmalarını SMD Studio‘nun Milano ve İstanbul’da ofislerinde sürdürüyor.

pRchitect, SMD Studio için 2016 ve 2017 yıllarında stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi, sosyal medya yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri verdi.