Y.Mimar Baran Uyan tarafından 2004 yılında, İstanbul’da kurulan BRN Mimarlık yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda mimari ve iç mimari projeye imza atmıştır.

Yapıldıkları bölgelerde ‘landmark’ özelliği taşıyan, fonksiyonelliği açısından özgün projeler üreten BRN Mimarlık uluslararası mimarlık ve mühendislik ekipleriyle tam koordinasyonlu birçok projede çalışarak tecrübesini geliştirmiştir.

BRN Mimarlık her projeyi mimarlık, peyzaj ve fonksiyonellik arasında sınırları zenginleştirme ve genişletme fırsatı olarak görür. İkonik tasarımlardan en küçük ayrıntılara kadar her öğe, eşsiz ve birleştirici bir hikayeyi anlatmak için hazırlar.

BRN Mimarlık’ta edinilen deneyimler, başarılı projelerin nitelikli işbirliği yaklaşımları sonucu ortaya çıktığını göstermiştir. Her projeye işveren, topoğrafya, sosyal çevre ile ortak bir vizyon oluşturmak için parametrelerin belirlenmesi ile başlanır.

BRN Mimarlık, bugüne kadar içinde bulunduğu tüm projelerin projelendirme süreci sonrası süreçlerinin de, tecrübenin en önemli girdisi olarak ele alınması gerektiğini düşünerek hareket etmiş ve gözlem yapmıştır. BRN Mimarlık’a göre bir proje, tasarlanması gereken bir mekan ya da boşluğun tasarlanması değildir; inşa edildikten sonra anlamlanacak / kimliklenecek bir boşluğun / mekanın, inşai üretim sonrası fonksiyonları ile tüm yaşam süreçlerinin tasarlanmasıdır. Bu sebeple birçok işinde, kurumsal kimlikten pazarlama sistemlerine, hatta ürün tasarımlarına kadar birçok farklı tasarım, bir arada ve katman katman bulunur. Sanatsal üretim, kimliğin üretimini kapsar.

pRchitect, BRN Mimarlık için 2016 yılında stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi, sosyal medya yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri verdi.