Dila Gökalp Architects (DGA), disiplinler arası yaklaşımı esas alan iç mekan ve mimari projeler tasarlamaktadır. Mimar Dila Gökalp tarafından 2010 yılında kurulan tasarım atölyesi, farklı ölçeklerdeki tasarım problemlerine yeni bakış açısı ve özgün mekan deneyim kazandırma amacıyla yola çıkmıştır.

 Yaratıcı etkileşimden beslenen Dila Gökalp Architects, atölye fikri ekseninde ekip çalışması içinde, mimarlık, peyzaj, iç mekan ve mobilya tasarımı gibi farklı alanlarda araştırma, tasarım, projelendirme ve uygulama yapar. DGA, zanaat ve sanatın, mimarlık ve tasarımla kesişim noktalarını keşfetmeye odaklanır. Ölçek, DGA’nın tasarım yaklaşımını şekillendiren temel kavramlardan biridir.

 Mimarlık, tasarım kültürü ve sanatı bir bütün olarak ele alan Dila Gökalp Architects, bu bütünün farklı üretim alanlarında alt projeler üretir. Bunlardan biri de dijital tasarım yayıncılığı alanında bir ilk olan, MANO MAG adlı “Mekan ve Tasarım Kültürü Tablet Dergisi”dir.

 İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2003 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama, 2006 yılında ise İTÜ Mimarlık bölümlerinden birincilikle mezun oldu. 2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programına devam etmektedir.

Politecnico di Milano Üniversitesi’nde de mimarlık eğitimi gören Gökalp, İspanya-Barcelona’da, İtalya-Milano’da ve Japonya-Tokyo’da ileri gelen mimarlık ofislerinde uluslararası deneyim edindi. 2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde ve Emre Arolat Architects’te çalıştı.

 İTÜ başta olmak üzere, çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü. Çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, uluslararası konferans ve kongrelerde mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.

pRchitect, Dila Gökalp Architects için 2015 yılında stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi ve içerik editörlüğü hizmetlerini verdi.