1932 yılında otomotiv endüstrisi için ön cam üreten bir firma olarak yola çıkan Guardian Glass, geçen yıllar içinde ticari uygulamalar ile konut ve ulaştırma uygulamaları için düz cam ve fabrikasyon cam ürünlerde, otomotiv çerçevelerinde ve yapı ürünlerinin dağıtımında lider konumda olan bir küresel üretim şirketi haline geldi. Araştırma ve geliştirme merkezleri sayesinde inovasyon konusunda en önde yer alan Guardian ve iştirakleri ile bağlı ortaklıkları tüm dünyada 17000 kişiye istihdam sağlıyor ve Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da bulunan tesisleriyle faaliyet gösteriyor.

Günümüzde, 5 farklı kıtada, 25’ten fazla ülkede yer alan Guardian Industries, Guardian Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Mustafa Akça’nın liderliğinde 15 yıldır da Türkiye pazarında hizmet veriyor. Türkiye’deki ilk yıllarında sadece satışa aracılık eden bir konumdayken, artık yerel olarak depolama ve faturalandırma çalışmaları yapan Guardian Glass Türkiye, yakın gelecekte Türkiye’de bir üretim bandı yatırımını hayata geçirebilmek hedefiyle emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye’de inşa edilen, bulunduğu çevreye değer katan ve kentin silüetini biçimlendiren pek çok ikonik binada ürünleriyle yer alan Guardian Glass, farklı yapı tiplerine ve ihtiyaçlara cevap verir nitelikte, hem görsel, hem teknik, hem de ekonomik anlamda zengin çeşitlilik sunan ürün yelpazesi ile, mimarlara ve cephe danışmanlarına seçim özgürlüğü sunarak, yaptıkları tasarımlarda hayal güçlerini geniş tutmalarına yardımcı oluyor.

pRchitect, Guardian Glass Türkiye için 2017 yılı başlarından beri stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, etkinlik yönetimi, sosyal medya yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri vermektedir.