PAB, mimari ve kentsel potansiyelleri esnek araştırma ve tasarım biçimleri aracılığıyla keşfetmeyi ve üretime dökmeyi hedefleyen bir mimarlık oluşumudur.

PAB, 2007 yılında Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım tarafından İstanbul’da kuruldu. Farklı deneyimlerini bir araya getiren ofis ortakları, kısa sürede mimari tasarım projelerinden şantiye uygulamalarına, çeşitli araştırma projelerinden mimari yayıncılığa kadar, merkezine mimarlığı alacak şekilde pek çok alanda üretim yaptı.

2016 yılında  yenilikçi eğitim ortamları ve okul yapıları tasarlamak amacıyla eğitim alanında çalışan farklı uzmanların bir araya geldiği pabedu markası PAB Mimarlık öncülüğünde kuruldu: www.pabedu.com

Ofisin temel ilkesi olan çokdisiplinliliği, geçmiş deneyimleri ve farklı ilgi alanlarıyla destekleyen ekip, dünyadaki gelişmeleri takip eden, daima sorgulayan, araştıran yenilikçi bir bakış açısıyla üretimine devam ediyor.

pRchitect, pab mimarlık için 2015-2016 yıllarında stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi ve içerik editörlüğü hizmetleri verdi.