RSG İç Mimarlık, 2002 yılında R. Semih Güven tarafından kuruldu. Bugüne kadar konut, turizm işletmeleri, çok amaçlı sosyal mekanlar, sağlık yapıları gibi farklı alanlarda iç mimari tasarım, proje ve uygulama hizmetleri verdi. 2007 yılında Didem Güven‘in ortaklığı ile mesleki pratiğine devam eden  RSG İç Mimarlık,  merkezi İzmir olmak üzere İstanbul ofisinde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Profesyonel mimari kadrosuyla tasarım ve uygulama alanlarında, farklı ölçek ve kategorilerde çalışmalar yapan RSG İç Mimarlık, sanatı, yaşam alanına entegre ediyor. Üzerinde çalışılan her projede yaratıcılığı ve hayal gücünü, profesyonel tecrübelerle birleştirerek daha önce tasarlanmamış olanı sunmak adına çalışıyor. Her projenin farklı bir yaklaşım gerektirdiğine inanan RSG İç Mimarlık, dünyada her an değişmekte olan tasarım trendlerini takip ederek ve farklı örnekleri yorumlayarak onlara yeni bakış açıları getiriyor. Bu yönelimle; mimari tasarım anlayışına detay katarak, mekandaki uyumu yakalıyor ve yaşam alanıyla kullanıcılarını bütünleştirmeyi hedefliyor. RSG İç Mimarlık, tanımladıkları kavramsal tasarım bütünlüğü çerçevesinde esnek bir mimari yaklaşımla çalışmalarını sürdürüyor. Tasarımın mekan ile bir bütünlük oluşturması gerektiğine inanan RSG İç Mimarlık, bu konuda yaratıcı fikir ve tasarıma yönelik konsept danışmanlığı hizmeti de veriyor.

RSG İç Mimarlık, Kalekent Satış Ofisi projesiyle 2014 yılında  A’Design Awards’ta “En İyi Tasarım” kategorisinde bronze ödüle layık görüldü. Aynı yıl düzenlenen Europan Property Awards’a yine aynı projeyle katılan RSG İç Mimarlık, ‘Highly Commended’ ödülünü Türkiye’ye getirdi. Aynı proje, 2015 yılında A’Design Awards’ta Interior Space and Exhibition Design” kategorisinde birinciliğe hak kazandı.

pRchitect, RSG İç Mimarlık için 2016 yılında stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi ve içerik editörlüğü hizmetleri verdi.