Tags: ,

pRchitect’in kurucusu Mimar, İletişimci ve Gazeteci Yasemin Şener, 1997 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1997-2006 yılları arasında Doğan Burda Dergi Grubu’nda ELLE ve AD art+decor dergilerinde Editör ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Ardından tasarım ve mimarlık sektöründeki çeşitli kurumlarda İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Yasemin Şener, 2008-2012 yılları arasında EAA-Emre Arolat Architects’in Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nü üstlendi.

Gazeteci ve iletişimci olarak kariyeri boyunca mimarların, tasarımcıların ve yapı sektöründeki firmaların iletişim desteğine duydukları ihtiyacı iyi gözlemleyen ve bu alanda hizmet verecek profesyonel bir PR firmasının boşluğunu doldurmak isteyen Yasemin Şener, 2012 yılı başlarında pRchitect İletişim ve Danışmanlık firmasını kurdu.

Meslek yaşamı boyunca basından ve yazarlıktan hiç kopmayan Şener, 2014-2016 yılları arasında Istanbul Art News Gazetesi “Mimari” ekinin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüttü. Halen Maison Française, ELLE Decoration, Maison Française Emlak Yaşam ve Mimarlık, XOXO ve K-Note dergilerine freelance yazılar yazmakta, çeşitli mimarlık yayınları için kitap editörlüğü yapmakta, sektörel ödül ve yarışmalarda jüri üyesi olarak görev almakta ve “Mimarlık ve İletişim” üzerine konferanslar vermektedir.