Ana gayesi özgün, çağdaş, kaliteli ve insan merkezli hizmet sunmak olan Mimaristudio, 2006 yılında Mimar ve Yüksek Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Ayça S. AKKAYA KUL ve Yüksek Mimar Önder KUL öncülüğünde kurulmuştur.

Ayça S. AKKAYA KUL, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Dalı’ ında lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. Önder KUL ise, 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Ana Bilim Dalı, Yapı Bölümü’nde lisansüstü eğitimini gerçekleştirmiştir.

Mimaristudio, tasarımlarında savunduğu modern mimari ilkeleri, teknolojik gelişme ve uygulamaları takip ederek yorumlamakta, bu gelişmeleri geçmişin ve günümüzün değerleri ile bir araya getirerek, temelinde doğa ve insan olan farklı konu ve içerikte projeler geliştirmektedir. Yürüttüğü her projeyi, projenin kendi iç koşulları içinde ele alarak ve bu koşullara yenilikçi ve farklı çözümler katarak, fonksiyonel, net ve estetik mekanlar kurgulamayı amaçlar.

Her yeni proje için ayrı olarak geliştirdiği özgün tasarımlar ile şekillendirdiği projeleri, dalında uzman kişi ve kurumlarla işbirliği yaparak, bir takım çalışması ve proje çözüm ortaklığı yaklaşımı ile yürütmektedir. Mimari proje, iç mimari proje, saha uygulama ve uygulama kontrolü çalışmaları, statik, elektrik, mekanik, aydınlatma, akustik, görsel tasarım, peyzaj gibi farklı disiplinlerin projelendirilmesi, proje yönetimi ve uygulamalarının yanında, projeye özel mobilya ve aydınlatma tasarımları ile bunların üretimleri hizmetleri de vermektedir. Özellikle yeni nesil çalışma mekanları, biofilik tasarım ve insanı merkezine alan “well-being” yaklaşımı üzerine çalışmaları son dönemde öne çıkmaktadır.

Basf Turk, Kibar Holding, Philip Morris SA Pazarlama ve Satış A.Ş, Philip Morris Seyahat Perakende Satış A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş., Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Polimeks İnşaat gibi uluslararası gruplarla tamamlanan ve devam eden projeleri söz konusudur.

pRchitect, Mimaristudio‘ya 2018 yılı başından beri stratejik iletişim danışmanlığı, ulusal ve uluslararası medya iletişimi, ödül iletişimi, sosyal medya yönetimi ve içerik editörlüğü hizmetleri verdi.