Tags:

İç mekanlar için farklı ürün tasarımlarına imza atan KONTRA, bu yıl 8-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en önemli tasarım fuarı Paris Maison&Objet’de yer aldı. İç Mimar Gülşah Cantaş liderliğindeki KONTRA, mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşan 12 parçalık koleksiyonu ile Hall 7, G79 numaralı stantta dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerle buluştu.

Mekan ve fikirlerin incelendiği, araştırıldığı, dönüştürüldüğü bir beyin takımı olarak çağdaş iç mimari projelere özgün tasarım vizyonu ile çözümler üreten KONTRA, projeleri için tasarladığı ürünlerden oluşan koleksiyonu ile, tasarıma yön veren Maison & Objet fuarında yerini aldı. Bu yıl “Konfor Bölgesi” (Comfort Zone) temasını taşıyan fuara, rahat ve şık mekanlar yaratacak tasarımları ile katılım gösteren İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki KONTRA, dünyanın önde gelen köklü tasarım markalarının yeni ürünlerini sergilediği Hall 7‘de, G79 numaralı stantta ziyaretçileriyle buluştu.

Aydınlatma ürünleri ve mobilya tasarımlarını, dünyanın çok farklı ülkelerinden gelen tasarım meraklıları ve sektör profesyonelleri ile buluşturan KONTRA’nın koleksiyonunda; Take a Seat, Sarr, Macaron, Q Chair, Stack, Flank, Cube Chair, Clarify, Cloud, Lounge Chair ve Tulip yer alıyor. Doğu mitolojisine ve İstanbul’un kültürel imgelerine göndermede bulunan ürünlerin de yer aldığı koleksiyon, klasik stile getirilen yorum, malzeme çeşitliliği ve tasarım detaylarıyla oldukça dikkat çekici.

Kendi tabula rasasını yazanlar için konfor ve stil getiren Take a Seat, maksimum rahatlık için ahşabın sıcaklığı ile tasarlanan Sarr, yoğun tempo arasında bir mola olarak yorumlanan Lounge Chair ile ilk kez bu sergide görücüye çıkacak olan yeni oturma elemanları MacaronQ Chair ve Cube ChairKONTRA’nın hem ismine, hem de işlerine ilham veren, tasarımın gücünün zıtlıklardan ve beklenmedik karşılaşmalardan gelmesine olan inançlarından yola çıkılarak tasarlanmış. Sergilenecek mobilyalardan CloudFlank ve Stack de bu anlayışı taşıyan ürünler.

Aydınlatma elemanları tasarımları ile kullanıcıları, geçmişten günümüze adeta bir zaman yolculuğuna çıkaran KONTRA’ya, vintage ruhunu yalın bir tasarımla buluşturan Clarify ve İstanbul ile özdeşleşerek şehrin simgesi haline gelen lale figürünün iç içe geçen tellerle yeniden yorumlandığı Lale abajur eşlik edecek.